Технології прокладки мереж

На балансі КП «Водоканал» знаходиться 2551 км водопровідних мереж. З них 1495,7 км вкрай зношені і потребують негайної заміни - це мережі, де спостерігається найбільша кількість витоків. За 2017 рік кількість витоків склала 4986. Фахівці КП «Водоканал» їх своєчасно усувають.
Крім того, на балансі КП «Водоканал» знаходиться 986 км каналізаційних мереж, з яких 587,6 км також вимагають термінової заміни.
Щорічно планується і проводиться заміна найбільш зношених та аварійних мереж протяжністю 20-25 км власними силами і за власні кошти.
При заміні трубопроводів КП «Водоканал» переходить повністю на пластикові труби, термін служби яких становить понад 50 років, крім того, КП «Водоканал» придбало нову технологію по заміні трубопроводів методом руйнування і діаметром від 100 мм до 600 мм.
На основі технологій старий сталевий трубопровід руйнується спеціальної головкою, за якою закріплений новий, поліетиленовий трубопровід, який у міру руйнування протягують замість зруйнованого. Для установки необхідного технологічного обладнання передбачено пристрій невеликих котлованів на відстані до 100 п.м один від одного, що дозволяє зберігати дорожнє покриття.
Крім цього в деяких випадках заміна аварійних ділянок трубопроводів виконується шляхом санації. Даний метод полягає в тому що в існуючий аварійний трубопровід без його руйнування протягується пластиковий трубопровід меншого діаметру, при цьому земляні роботи проводяться на початку аварійної ділянки та в її кінці, довжина ділянки може сягати до 300 метрів.
За останні 8 років з використанням даних методів КП «Водоканал» виконало заміну більше 50 км зношених водопровідних і каналізаційних мереж.
У зв'язку з тим, що більшість водопровідних мереж потребують заміни, використання сучасних установок дозволяє замінювати всі існуючі трубопроводи діаметром від 50 до 520 мм, включаючи сталеві і чавунні. А повний перехід на використання пластикових труб, що практикується в усьому світі, - це довговічність матеріалу і якість питної води.
Використання безтраншейних методів прокладки трубопроводів доводить його ефективність і економічність. Не порушуючи природного ландшафту труба, що вийшла з ладу, замінюється на сучасну з полімерних матеріалів, більш довговічну, міцну і екологічно безпечну . Ну і, звичайно ж, паралельно з новими технологіями застосовується традиційний аварійний ремонт систем каналізації.
Перевага безтраншейних технологій:
● безтраншейний метод значно дешевше відкритого способу і швидший;
● висока швидкість проходження і заміни старої труби на нову. Для порівняння: за робочу зміну безтраншейним способом можна замінити близько 200 м труби, а пневмопробійники близько 30 м труб, виключаючи сталь;
● ріжучі кромки ножів головки не містять рухомих елементів і дуже надійні. Однією головкою без заміни ножа можна замінити до 10 км старих мереж;
● для обслуговування руйнівника достатньо двох осіб;
● споживання дизельного палива від 3-4 л / годину;
● при використанні руйнівника можливе збільшення діаметра труби.
Використання сучасної техніки дозволяє значно підвищити обслуговування, прокладання та ефективність робіт по ремонту трубопроводів.
Головна